سنگ آنتیک سنگ  تراورتن در واقع محصول طبیعی حاصل از رسوب گدازه های آتشفشانی است. این سنگ با داشتن خلل و فرج و حفره ، علاوه بر زیبایی و طیف رنگی گوناگون عایق حرارتی و صوتی خوبی می باشد. مقاومت و پایداری بالای سنگ تراورتن امکان استفاده از آن را در شرایط جوی گوناگون فراهم می نماید. مجموعه عملیات فرآوری سنگ تراورتن شامل استخراج سنگ خام از معدن، برش در ابعاد و ضخامت های مختلف و تبدیل آن به انواع چرمی، تیشه ای،آنتیک می باشد. 

سنگ آنتیک شرکت غرب دکور با استفاده از ماشین آلات تخصصی فرآوری سنگ با دقت بسیار بالا و رعایت تمامی استانداردهای صادراتی تولید می گردد. سنگ آنتیک

برای مثال ضخامت سنگ آنتیک 10 میلی متر بوده و در ابعاد بسیار ریزبا لبه های 100% گونیا برش می خورد. سپس قطعات سنگ وارد مرحله که نمای کهنه پیدا کرده و در قالبها و طرحهای گوناگون چیدمان قرار می گیرد. سپس روی تورهای مخصوص درابعاد 30×30 چسبانیده می شود و در کارتن های مخصوص بامتراژ1 متر مربع در هر کارتن بسته بندی و آماده ارسال می گردند.

کاربردهای سنگ تراورتن آنتیک سنگ آنتیک

کاربرد متداول این محصولات بیشتر برای استفاده در طراحی فضاهای داخلی و بیرونی ساختمان می باشد. توری تعبیه شده در پشت محصول ، امکان نصب و سریع آسان توام با دقت با نمایی کاملا یکپارچه و بدون فاصله در سطوح صاف یا منحنی شکل مانند ستون را فراهم می نماید. طرحهای ساده، طیف رنگی طبیعی کهنگی ایجاد شده از خصوصیاتی است که علاوه بر زیبائی، تناسب و ایجاد نمایی چشم نواز، تداعی کننده عناصر تزئینی معماری کهن ایرانی است. استفاده از سنگهای آنتیک در خانه ها و محیط های اداری نیز صورت می گیرد. سنگ آنتیک

شرایط نصب سنگ های تراورتن:

جهت نصب سنگ های آنتیک، چسب کاشی ، چسب چوب یا چسب بتون مورد نیاز است. ابتدا چسب کاشی را حداقل 5 کیلوگرم (برای 5 متر کار) با نیم کیلو چسب چوب (برای دیواره گچی) یا چسب بتن (برای دیواره سیمانی) کاملا مخلوط و یا کاردک یک لایه نازک پشت توری سنگ کشیده شود و سپس ورق توری را به دیواره مورد نظر چسبانده و با میخ آن را برای 24 ساعت نگاه داشته تا خشک و محکم شود. 24 ساعت پس از نصب می توان بنا به خواست مشتری جهت آشکار شدن بافت داخلی سنگ و براق شدن آن رزین یا مخلوطی از کلر چوب با تینر فوری به آن مالیده شود. یکی از ویژگی های استفاده از کلر چوب جلوگیری از جذب هرگونه مایعات و تمیز کردن آسان آن میباشد.