پارکت لمینت

انواع لمینت ، کفپوش و دیوارکوب پی وی سی ترک ، چین و ایران در طرح ها و رنگ های مختلف نصب سریع و با کمترین تخریب یکی از مزایای مهم پارکت ها و لمینت ها این است که به دلیل عدم استفاده از چسب در فرآیند نصب آنها کف اتاق صدمه نمیبیند مثلا اگر کف اتاق سنگ یا سرامیک باشد هیچ صدمه ای به آن وارد نمیشود و حتی پس از مدتی میتوانیم لمینت ها را جمع کنیم. یکی دیگر از مزایای لمینت و کفپوش عایق صدا ، گرما و سرما بودن است این موضوع به دلیل استفاده از فوم هنگام نصب زیر آن ها میباشد.

مقدمه پارکت لمینت

بدون شک یکی از المان هایی که باعث دلچسب تر شدن فضای خانه می شود و به زیبایی دکوراسیون داخلی منزل کمک میکند پارکت لمینت و به طور کلی تر نوع کفپوش منزل یا محل کار شما می باشد. که با انتخاب درست نوع کف میتوانید زیبایی فوق العاده ای را به دکوراسیون داخلی منزل یا محل کار خود ببخشید.
انتخاب درست نوع کف یکی از مسائل مهمی می باشد که نیاز با دریافت مشاوره از یک فرد یا گروهی با تجربه در این امر می باشد برای مشاوره رایگان می توانید با شماره 5-02122750204 و یا 09121936013 تماس بگیرید.

در این مقاله سعی می کنیم که همه چیز را درباره کفپوش لمینت و پارکت ارائه دهیم که ذکر این نکته مهم است که میتوانیم نام دیگر کفپوش لمینت را پارکت لمینت بنامیم و در بازار به این نام نیز شناخته می شود.
پارکت لمینت

کفپوش لمینت

دارای طیف گسترده در طرح و رنگ

منظور از پارکت لمینت همان کفپوش لمینت می باشد که در بازار به این اسم معروف است. پارکت لمینت از ورق mdf فشورده شده تهیه می شود و سطح خارجی آن را با طرح های چوب آماده می کنند البته سطح خارجی لمینت می تواند در طرح دلخوله شما باشد ویا حتی به صورت سه بعدی نیز تهیه شود.
این طرح های مختلف و طیف رنگی گسترده پارکت لمینت این امکان را به ما می دهد که طراحی زیباتری را برای دکوراسیون داخلی منزل یا محل کار شما داشته باشیم. کفپوش لمینت یکی از محبوب ترین نوع کفپوش های موجود در بازار است این محبوبیت به دلیل نصب آسان، قیمت پایین و مقاومت در برابر آب می باشد.

مزایا و معایب پارکت لمینت

- پارکت لمینت ها با استفاده از شیارهایی که روی آن ها وجود دارد به صورت نر و ماده در یکدیگر چفت و قفل می شوند و هرچه سطح کاربری که لمینت در آن نصب می شود بیشتر باشد وزن کفپوش لمینت بیشتر شده و بر روی زمین بهتر نگهداری می شوند اما این نگرانی را نداشته باشید که در سطح کم نمی شود از کفپوش لمینت استفاده کرد خیر در سطح کم نیز آن به خوبی پاسخگو خواهد بود.
- یکی از مزایای بسیار مهمی که پارکت لمینت دارد نصب آسان و بدون دردسر آن است در نصب کفپوش لمینت از چسب استفاده نمی شود و به کف و نوع کفپوش قبلی سازه صدمه ای وارد نمی کند به طور مثال اگر فرض کنیم کفپوش قبلی منزل یا محل کار سرامیک بوده به راحتی می توانیم از کفپوش پارکت لمینت استفاده کنیم و آن را نصب کنیم و در صورت تمایل بعدها دوباره کفپوش لمینت را جمع کنیم و از سرامیک درحالی که کاملا سالم است، استفاده کنیم و می توانیم همان لمینت را در جایی دیگر دوباره نصب و استفاده کنیم.
- پارکت لمینت ها تا حد زیادی عایق صدا، حرارت و برودت (گرما و سرما) هستند این ویژگی به دلیل فومی که زیر آن قبل از نصب پهن می شود به پارکت لمینت داده می شود و ویژگی بسیار مهمی می باشد.
- یکی دیگر از ویژگی های کفپوش لمینت سرعت نصب بالای آن است به فرض یک آپارتمان حدودا 100 متر ظرف یک تا دو روز پارکت لمینت آن نصب خواهد شد.
- شاید مهم ترین مزیت کفپوش لمینت استفاده از آن بلافاصله بعد از نصب است.
پارکت لمینت
پارکت لمینت

کفپوش پارکت

کفپوش پارکت از جنس چوب طبیعی می باشد و نحوه تولید آن به این صورت است که درختان را به الوار تبدیل می کنند و سپس آن را برش می زنند.
طریقه نصب کفپوش پارکت به این صورت است که زمین را با چسب می پوشانند و سپس قطعات کوچک پارکت را روی آن می چسبانند و در انتهای کار روی آن را ساب و لاک می زنند.
کفپوش پارکت کفپوشی لوکس و دارای قیمتی بالا در بازار می باشد و اگر می خواهید فضای منزل شما به طبیعت نزدیک باشد می توانید از کفپوش پارکت در کنار کابینت آشپزخانه چوبی استفاده کنید و حسی طبیعی به دکوراسیون خانه یا محل کار خود ببخشید.

مزایا و معایب کفپوش پارکت

کفپوش پارکت به دلیل این که از چوب طبیعی ساخته شده به ضربه و اجسام نوک تیز بسیار حساس می باشند و باید از آن به خوبی مراقبت شود و همچنین دارای قیمت بالایی نسبت به سایر کفپوش ها می باشد و نصب آن نیازمند زمان خواهد بود اما مهمترین ویژگی گه پارکت دارد زیبایی خیره کننده آن است و از این ویژگی نمی توان به سادگی گذشت.
پارکت لمینت

تفاوت کفپوش پارکت لمینت و کفپوش پارکت چیست ؟؟؟

در زیر به چندتا از مهم ترین تفاوت های پارکت و لمینت می پردازیم. - نحوه نصب : شاید مهمترین تفاوت پارکت لمینت و پارکت در نحوه نصب آن ها باشد. همانطور که قبل تر هم نیز گفته شد برای نصب پاذکت ما به چسب مخصوصی نیاز داریم که بعد از چسب زدن روی سطح کاربری پارکت را روی آن می چسبانیم و در کل نصب پارکت مقداری کثیف کاری دارد و بعد از نصب باید روی کفپوش پارکت را ساب و لاک بزنیم تا زیبا تر جلوه کند بعد از گذشت نزدیک به 24 ساعت از فرایند ذکر شده می توانیم از پارکت استفاده کنیم.
ولی برای اجرای کفپوش لمینت به هیچ چسبی احتیاج نداریم و همانطور که اشاره شد نحوه نصب کفپوش لمینت با استفاده از شیارهایی که در آن ها تعبیه شده است به صورت نر و ماده می باشد و بعد از نصب هیچگونه ساب و لاکی نمیخواهد و بدون کثیف کاری است و بلافاصله پس از نصب پارکت لمینت می توانید وسایل را روی آن گذاشته و از فضای کفپوش شده توسط لمینت استفاده کنید.
پارکت لمینت
پارکت لمینت
- جمع آوری: به دلیلاستفاده از چسب به هنگام نصب پارکت این نوع کفپوش ها قابلیت جمع آوری و استفاده در فضایی دیگر را ندارند اما کفپوش پارکت لمینت به ذلیل عدم استفاده از چسب قابلیت جمع آوری و استفاده در فضایی دیگر را دارند.
- مقاومت در برابر آب و اجسام نوک تیز: پارکت ها به دلیل این که از چوب طبیعی می باشند در مقابل آب و اجسام نوک تیز بسیار حساس می باشند به همین دلیل استفاده از آن در آشپزخانه یا در خانه هایی که بچه های پر جنب و جوش و شیطونی دارند توصیه نمی شود اما در مقابل آن پارکت لمینت در برابر آب و اجسام نوک تیز مقاوم می باشد و می توانیم در محیط های مرطوب نیز از آن استفاده کنیم.
- قیمت: یکی از مهمترین تفاوت های کفپوش پارکت لمینت و کفپوش پارکت قیمت آن می باشد. پارکت کفپوشی لوکس حساب می شود و نسبت به کفپوش لمینت دارای قیمت بالاتری می باشد و این تفاوت قیمت به دلیل طبیعی بودن چوب آن است. کفپوش لمینت نسبت به پارکت و کفپوش های دیگر مثل سنگ و سرامیک ارزان تر می باشد و با یک بار خرید می توانید در مکان های دیگر هم استفاده کنید.
- تنوع طرح و رنگ: پارکت ها از چوب طبیعی می باشند به همین دلیل تنوع طرح و رنگ آن ها نسبت به لمینت کمتر است. کفپوش پارکت لمینت علاوه بر طرح ها و طیف رنگی گسترده دارای مدل های سه بعدی نیز می باشند.
- نگهداری: نگهداری کفپوش لمینت نسبت به پارکت بسیار آسان تر می باشد و با یک پارچه و تی می توانید سطح آن را تمیز کنید ولی برای نگهداری و تمیزی پارکت باید از موادی خاص استفاده کنید تا ورم نکند ولی ذکر این نکته لازم است که پارکت قابلیت سمباده زدن را دارد.

دکوراسیون با پارکت لمینت

در هنگام بازسازی خانهبهتر است از کفپوش پارکت لمینت استفاده کنید چرا که با توجه به رنگ های مختلف آن میتوانید به راحتی با کابینت آشپزخانه و درب ضد سرقت و در کل با نوع و رنگ دکوراسیون خانه آن را ست کنید که این موضوع کمک بزرگی را میکند.

جمع بندی

با توجه به مواردی که گفته شد و همچنین تجربه گروه دکوراسیون غرب، ما کفپوش لمینت را پیشنهاد می کنیم و پارکت لمینت در کل پر استفاده تر و محبوب تر است با این حال پارکت بسیار لوکس و زیبا می باشد و بسته به نوع دکوراسیون داخلی خانه یا محل کار باید انتخاب مناسب را انجام دهید. برای این کار حتما به یک مشاور احتیاج دارید.
شرکت دکوراسیون داخلیغرب با انجام بیش از صدها پروژه در سراسر ایران آماده مشاوره و راهنمایی رایگان شما عزیزان برای انتخاب و خرید نوع کفپوش با بهترین قیمت و همچنین آماده انجام کلیه امور ساختمانی می باشد شما عزیزان می توانید با شماره 5-02122750204 یا 09121936013 تماس بگیرید.
پارکت لمینت

پست هایی که شاید بپسندید

دکوراسیون به سبک اروپایی

دکوراسیون به سبک اروپایی برای دکوراسیون و بازسازی خانه به سبک اروپایی اول باید تصمیم بگیرید که میخواید از سبک اروپایی کلاسیک بهره ببرید یا میخواید از سبک اروپایی مدرن استفاده کنید و یا از تلفیق هر دوی آن ها. امروز میخوایم راجع به سبک مدرن در این مقاله صحبت کنیم و این نوع دکوراسیون […]

ادامه مطلب

چطور خانه کوچک را بزرگ نشان دهیم ؟

6 نکته مهم و اساسی درباره چگونگی بزرگ نشان دادن خانه کوچک که بسیار تامل برانگیز و کارآمد هستند.

ادامه مطلب

بازسازی خانه

در بازسازی منزل مهمترین نکته انتخاب یک طراح دکوراسیون حرفه ای میباشد یک طراح مناسب با توجه به خلاقیتی که دارد شما را از صرف هزینه بسیار زیاد نجات می دهد و کارتان را به بهترین شکل انجام می دهد . این طراح باید در کار اجرایی هم مسلط باشد و متریال و مصالح را با توجه به نوع سازه و ساختمان شما انتخاب کند که بیشترین کارایی را داشته باشد. و همچنین قبل از شروع کار باید طرح های سه بعدی را به شما ارائه دهد تا بازسازی منزل شما متناسب با سلیقه شما صورت گیرد. غرب دکور آماده انواع بازسازی تجاری ، اداری ، آپارتمان و ویلایی میباشد.

ادامه مطلب