چطور خانه کوچک را بزرگ نشان دهیم ؟

6 نکته مهم و اساسی درباره چگونگی بزرگ نشان دادن خانه کوچک که بسیار تامل برانگیز و کارآمد هستند.

بزرگ نشان دادن خانه کوچک

با توجه به زیاد شدن جمعیت و همچنین قیمت بالای مسکن گاهی مجبور به زندگی در خانه های کوچک هستیم. گاهی افراد برای زندگی در این خانه ها دلشان میگیرد و قادر به زندگی نیستند امروز قصد داریم با 6 راهکار به شما نحوه بزرگ نشان دادن خانه کوچک را آموزش دهیم و به شما بگوییم که چطور خانه های کوچک را بزرگ نشان دهیم.

شما میتونید ویدیو پایین رو ببینید یا نسخه پادکست اون رو گوش کنید.

بزرگ نشان دادن خانه کوچک
بزرگ نشان دادن خانه کوچک

1-رنگ

بهتر است در رنگ کردن خانه خود از الگوی تک رنگی استفاده کنیم یعنی بدنه و سقف را یک رنگ وترجیحا رنگ روشن و سفید کنیم اما این یک اجبار نیست شما میتوانید از طیف رنگی که دوست دارید رنگ های روشن را انتخاب کنید. در بزرگ نشان دادن خانه کوچک استفاده از رنگ های سرد و روشن بسیار کارساز است.
همین قابلیت در کاغذ دیواری هم صدق میکند. سعی کنید از کاغذ دیواری های ساده با رنگ های روشن استفاده کیند. اگر قصد استفاده از کاغذ دیواری های طرح دار را داشتید سعی کنید از طرح های برزگ بهره ببرید چرا که خانه را بزرگتر نشان میدهند.

بزرگ نشان دادن خانه کوچک
بزرگ نشان دادن خانه کوچک

2-آینه و پرده

پرده های بلند با رنگ روشن و آینه های قدی را فراموش نکنید. هیچ اشکالی ندارد و مشکلی پیش نمی آید اگر اجازه دهید پرده ها 2 یا 3 سانتی متر روی زمین باشند و یا حتی اگر ارتفاع پنجره شما پایین است میتوانید میله پرده را بالاتر نصب کنید تا سقف خانه بلند تر دیده شود و نتیجه این بلندتر دیده شدن سقف خانه بزرگتر نشان دادن خانه خواهد بود. در بزرگ نشان دادن خانه کوچک استفاده از این آیتم بسیار ضروری است.

بزرگ نشان دادن خانه کوچک

3-کف

کف تمام اتاق ها را به صورت یک دست بپوشانید این کار باعث خواهد شد که فضای خانه بزرگتر جلوه کند به عنوان مثال میتوانید کف تمام اتاق ها را با کفپوش لمینت بپوشانید دو مزیت خیل مهم خواهد داشت یک این که عایق گرما و سرما خواهد بود.
دو این که به دلیل طیف گسترده رنگی و طرح های مختلف پارکت لمینت به راحتی قابلیت ست شدن با وسایل و رنگ بدنه و سقف را دارد.

بزرگ نشان دادن خانه کوچک

4-مبلمان در بزرگ نشان دادن خانه کوچک

در ادامه پاسخ به سوال نحوه بزرگ نشان دادن خانه کوچک و این که چطور خانه های کوچک را بزرگ نشان دهیم باید بگوییم که هرچقدر که میتوانید از لوازم و مبلمان کمتر و ظریف تر استفاده کنید. سعی کنید مبلمانتان از رنگ روشن و سرد و با ارتفاعی کم برخوردار باشد. این کار باعث میشود که سقف بلند تر جلوه کند و در نتیجه خانه بزرگتر خود را نشان دهد.
همچنین میتوانید از مبلمان های چند منظوره و چند کاربرده بهره ببید تا فضای داخلی را بهتر مدیریت کنید یا اگر اتاق خواب کوچکی دارید میتوانید از کمد دیواری تخت خواب شو استفاده کنید. در برای بزرگ نشان دادن خانه های کوچک سعی در مدیرت فضای خود داشته باشید.

بزرگ نشان دادن خانه کوچک

5-نقطه کانونی در بزرگ نشان دادن خانه کوچک

نقطه کانونی دقیقا به همان قسمتی میگویند که کانون توجه را به خودش اختصاص میدهد. این نقطه کانونی میتواند چیزهای مختلف مانند شومینه ،تابلو نقاشی ،قفسه کتاب یا حتی کمد یا هرچیز دیگری باشد.
اتاق ها یک طول دارند و یک عرض که طول از عرض بزرگتر است سعی کنید نقطه کانونی خود را در طول اتاق قرار دهید. مثلا تابلو نقاشی خود را در دیواری از اتاق نصب کنید که طول بیشتری دارد. این کار باعث میشود که شخصی که وارد اتاق میشود اولین چیزی که می بیند طول اتاق باشد و در نظر او اتاق بزرگتر خود را نشان خواهد داد.

بزرگ نشان دادن خانه کوچک

6-نورپردازی

برای بزرگتر نشان دادن خانه یا محل کار خود سعی کنید از نورپردازی گسترده در سقف استفاده کنید. این کار باعث خواهد شد که در سقف نقطه کانونی نداشته باشید و در نتیجه سقف یک دست و بلندتر به نظر برسد. برای این کار میتوانید از سقف کناف استفاده کنید.

پست هایی که شاید بپسندید

دکوراسیون به سبک اروپایی

دکوراسیون به سبک اروپایی برای دکوراسیون و بازسازی خانه به سبک اروپایی اول باید تصمیم بگیرید که میخواید از سبک اروپایی کلاسیک بهره ببرید یا میخواید از سبک اروپایی مدرن استفاده کنید و یا از تلفیق هر دوی آن ها. امروز میخوایم راجع به سبک مدرن در این مقاله صحبت کنیم و این نوع دکوراسیون […]

ادامه مطلب

چطور خانه کوچک را بزرگ نشان دهیم ؟

6 نکته مهم و اساسی درباره چگونگی بزرگ نشان دادن خانه کوچک که بسیار تامل برانگیز و کارآمد هستند.

ادامه مطلب

بازسازی خانه

در بازسازی منزل مهمترین نکته انتخاب یک طراح دکوراسیون حرفه ای میباشد یک طراح مناسب با توجه به خلاقیتی که دارد شما را از صرف هزینه بسیار زیاد نجات می دهد و کارتان را به بهترین شکل انجام می دهد . این طراح باید در کار اجرایی هم مسلط باشد و متریال و مصالح را با توجه به نوع سازه و ساختمان شما انتخاب کند که بیشترین کارایی را داشته باشد. و همچنین قبل از شروع کار باید طرح های سه بعدی را به شما ارائه دهد تا بازسازی منزل شما متناسب با سلیقه شما صورت گیرد. غرب دکور آماده انواع بازسازی تجاری ، اداری ، آپارتمان و ویلایی میباشد.

ادامه مطلب